Klub Piłki Ręcznej Ostrovia

Strona główna Aktualności Wojna nerwów dla Ostrovii

Wojna nerwów dla Ostrovii

Kategoria:  |  07.10.2018r. 19:20 Redakcja

Deja vu zafundowali sobie w kolejnym meczu wyjazdowym zawodnicy Ostrovii. Po niezwykle emocjonującym spotikaniu, zakończonym  konkursem  rzutów karnych, zwycięrzyli zielonogórzan.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy prowadzili 5:0!. W tym czasie goście nie potrafili oddać celnego rzutu w światło bramki. Niemoc strzelecka została przełamana w 9 minucie za sprawą Patryka Marciniaka, który wykorzystał rzut karny. Sytuacja na parkiecie nie ulegała zmianie, aż do 28 minuty. Ostatnie 2 minuty pierwszej połowy ostrowianie wygrali 4:1 i do przerwy przegrywali już tylko 15:13.

W drugiej połowie akademicy kotrolowali wynik, aż do 48 minuty w której to odnotowaliśmy pierwszy remis 22:22 po bramce Grzegorza Salamona. Dwie minuty później biało-czerwoni wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie 24:23. Emocje sięgnęły zenitu gdy na kilkadziesiąt sekund przed końcem Patryk Staniek wyprowarowadził KPR na prowadzenie 30:29. Ostatnią akcję dla zielonogórzan na bramkę zamienił Kacper Kiersnowski i stało się jasne, że po raz kolejny o losach spotkania zadecyduje seria rzutów karnych!

Wojnę nerwów tym razem lepiej wytrzymali ostrowianie, dzięki skutecznej obronie Mateusza Foterka. Ostatni rzut karny skutecznie ekzekwował Damian Krzywda i dwa punkty trafiły na konto KPR Ostrovia.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - KPR OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 30:30 (15:13) karne 4:5.

KU AZS:

Jarszak, Pawlisz: Jasiński 8, Szarłowicz 7, Mieszkian 7, Kuliński 3, Kociszewski 2, Gadan 1, Franaszek 1, Kiersnowski 1

Karne: 5/6

Kary: 6 min.

KPR OSTROVIA :
Foluszny, Foterek: Marciniak 10, Krzywda 5, Staniek 5, Przybylski 2, Biegański 3, Wojciechowski Sz. 2, Wojkowski 1, Salamon 2, Brychcy, Kryszczak, Abdulsalam, Taczka,