Klub Piłki Ręcznej Ostrovia

Aktualności Seniorzy Wygrana na inaugurację Areny Ostrów

Wygrana na inaugurację Areny Ostrów

Kategoria: Seniorzy  |  29.11.2020r. 23:59

KPR Ostrovia wygrała 19:18 z UKS-em GOKiS Kąty Wrocławskie. Mecz w ramach 9. kolejki I ligi mężczyzn, grupy B był pierwszym rozegranym w Arenie Ostrów. Beniaminek spod Wrocławia postawił się ostrowskim szczypiornistom, ale ostatecznie gospodarze byli minimalnie lepsi.

Niedziela w Ostrowie Wielkopolskim stała pod znakiem debiutu piłkarzy ręcznych KPR-u Ostrovii w Arenie Ostrów. Pierwszy mecz w otwartej 10 listopada hali widowiskowo-sportowej. Zanim rozpoczęło się granie, gospodarze otrzymali medale za zwycięstwo w I lidze w poprzednim sezonie. Przez pandemię koronawirusa ceremonia mocno się przesunęła. Przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce wykorzystali okazję, jaką była inauguracja i wręczyli odznaczenia zawodnikom KPR-u.

Kiedy rozpoczął się mecz, oba zespoły grały dość niemrawo, ale już w pierwszych minutach lekką przewagę wypracowali sobie szczypiorniści z Ostrowa. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 8:8. W drugiej odsłonie gra także była wyrównana i Ostrovia musiała się mocno nagimnastykować, aby wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca. Nie było o to łatwo, ale lepiej punktujący gracze byli po stronie gospodarzy. Najlepiej spisał się – co nie jest zaskoczeniem – Patryk Marciniak rzucając 7 bramek. Dla rywali najwięcej, bo 4 bramki zdobył Michał Wysocki. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, choć to beniaminek w I lidze mężczyzn, postawił trudne warunki rywalom i do końca nie było wiadomo, kto wygra.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło Ostrovii stosunkiem bramek 19:18. Przez większość drugiej połowy prowadzenie Ostrovii wynosiło jedną, dwie lub trzy bramki. Najwyższe było w 39. minucie (12:8) i w 48. (15:11). Później gra wyrównała się, a o ostatecznym rezultacie zadecydowała bramka Michała Bałwasa rzucona w 59. minucie.