Dmitrij Smolikow nowym graczem Arged Rebud KPR Ostrovia

22 квіт. 2024 |

29-letni Dmitrij Smolikow od sezonu 2024/2025 będzie zawodnikiem Arged Rebud KPR Ostrovia. Mierzący 185 cm wzrostu prawy rozgrywający związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem. W trwającym sezonie nowy gracz naszego klubu reprezentuje barwy Unii Tarnów.

Białorusin przez większość dotychczasowej kariery występował w klubie z rodzinnego Gomel, z którym miał okazję rywalizować w EHF Cup oraz Challange Cup. Ma na swoim koncie także występy w repreznetacji swojego kraju. W 2021 roku zdecydował się wyjechać ze swojej ojczyzny i podpisał kontrakt ze Stalą Mielec. W swoim debiutanckim sezonie na boiskach Superligi rzucił 90 bramek, miał także 103 asysty. Kolejny okazał się pechowy dla mierzącego 185 cm wzrostu zawodnika, który doznał poważnej kontuzji zaraz po przyjściu do Unii Tarnów.

W trwających rozgrywkach Smolikow także reprezentował drużynę "Jaskółek", z którą nie udało mu się wywalczyć miejsca w play-off. Białorusin był jednak jednym z liderów drużyny. W dotychczasowych meczach rzucił dla Unii 108 bramek, notując do tego 144 asysty. Smolikow na prawym rozegraniu będzie dzielił się minutami w naszym zespole z Markiem Szperą.