Kim Rasmussen nowym trenerem Arged Rebud KPR Ostrovia

18 груд. 2023 |

Duńskiego szkoleniowca nie trzeba przedstawiać kibicom szczypiorniaka w Polsce. 51-latek pierwszy raz w naszym kraju pojawił się już w 2010 roku, kiedy Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył mu odpowiedzialne zadanie, prowadzenia kadry kobiet. Przez blisko sześć lat pracy z biało-czerwonymi, dwukrotnie grał w półfinale mistrzostw świata.

Wywalczone dwukrotnie czwarte miejsce na świecie z reprezentacją Polski ugruntowały pozycję Duńczyka wśród czołówki trenerów kobiecej piłki ręcznej. Po rozstaniu z ZPRP prowadził jeszcze czołowe reprezentacje w Europie, czyli Węgier i Czarnogóry.

Największy sukces w swojej karierze trenerskiej osiągnął jednak w klubie. W sezonie 2015/2016 pracował z żeńskim zespołem CSM Bukareszt, z którym triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Do pracy z drużyną klubową wrócił w sezonie 2020/2021, kiedy znów pojawił się w Polsce, prowadząc MKS Lublin.

W ostatnich latach Rasmussen pracował jeszcze z innymi rumuńskimi klubami, jednak bez powodzenia. Przez chwilę był także selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Korei Połudnowiej. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w CV i praca z Arged Rebud KPR Ostrovia.

Duńczyk ma pojawić się w Ostrowie Wielkopolskim jeszcze w tym tygodniu, jednak pracę z KPR-em rozpocznie 4 stycznia, kiedy zespół wznowi treningi po świątecznej przerwie. Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/204 z możliwością przedłużenia o kolejne lata.

Kim Rasmussen zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Macieja Nowakowskiego, który pracował z Arged Rebud KPR Ostrovią przez ostatnie pięć lat. W tym czasie wywalczył mistrzostwo I ligi oraz Ligi Centralnej, co oznaczało sportowy awans do Superligi. Umowę z Maciejem Nowakowskim rozwiązano po czwartkowym, przegranym spotkaniu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.