Maciej Nowakowski i Przemysław Urbaniak zostają z nami!

25 бер. 2023 |

Celem nadrzędnym na sezon 2022/2023 jaki postawił przed zespołem zarząd Arged KPR Ostrovia było utrzymanie drużyny w PGNiG Superlidze. Udało się go zrealizować już trakcie rozgrywek, więc nie było żadnych podstaw, żeby coś zmieniać w tej dobrze naoliwionej maszynie. W piątek umowę z Arged KPR Ostrovia przedłużył trener Maciej Nowakowski, który pracuje z pierwszym zespołem od 2019 roku.

Arged KPR Ostrovia po 19. serii PGNiG Superligi zajmuje siódme miejsce w tabeli z dziewięcioma zwycięstwami na koncie. Przedstawiciele beniaminka zapowiadają jednak, że to nie koniec. Drużyna prowadzona przez Macieja Nowakowskiego zapowiada walkę o jak najwyższe cele na siedem meczów przed końcem sezonu. - W zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Mimo że my jako klub uczymy się dopiero PGNiG Superligi, to nasza drużyna bardzo dobrze odnalazała się w nowych realiach. Przed sezonem zakładaliśmy spokojne utrzymanie. Aktualnie zajmujemy siódmą pozycję z czternastoma punktami przewagi nad strefą spadkową i jesteśmy w grze o szóste miejsce. Trenerzy wykonali powierzoną im misję, więc zostają z nami, z czego bardzo się cieszymy - mówi prezes Arged KPR Ostrovia - Jakub Kaszuba.

Już wcześniej informowaliśmy o tym, że Patryk Marciniak przedłużył kontrakt z Arged KPR Ostrovia. Teraz przyszedł czas na kolejnego zawodnika, czyli Przemysława Urbaniaka, wychowanka Azotów Puławy, który do tej pory najdłużej związany był z AZS AWF Biała Podlaska. Przemek w biało-czerwonych barwach zadebiutował w PGNiG Superlidze, gdzie radzi sobie doskonale. 24-latek w 17 meczach trwającego sezonu rzucił dla Ostrovii 35 bramek na 62% skuteczności. - Ściągając Przemka do Ostrowa znaliśmy jego mocne strony. Wiedzieliśmy, że jest bardzo dobrym obrońcą, szybko biegającym do kontrataków. To wszystko pokazuje w trakcie swojego debiutanckiego sezonu w PGNiG Superldze. Bardzo chcieliśmy, żeby został z nami na dłużej - skomentował całą sytuację trener Maciej Nowakowski.