Państwowa Straż Pożarna zagra razem z nami!

11 лют. 2023 |

Derbowy mecz Arged KPR Ostrovia - Energa MKS Kalisz zagramy wspólnie z Państwową Strażą Pożarną! Spotkanie 15. serii PGNiG Superligi zadedykujemy właśnie najodważniejszym służbom mundurowym. Już w niedzielę od godz. 15:00 przed Areną Ostrów na wszystkich kibiców będzie czekać wiele atrakcji przygotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie to nie lada gratka dla najmłodszych. Któż z nas nie chciał zostać strażakiem?

W organizację meczu derbowego włączyli się jednak nie tylko strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwsze podanie wykona starszy brygadier Tomasz Polak, który zawodową służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1999 r., a 24 czerwca 2022 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Towarzyszył mu będzie Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim - starszy brygadier Jacek Wiśniewski, który związany jest z ukochanym zawodem od 1989 roku! Strażacy otworzą także oficjalną prezentację meczu pomiędzy Arged KPR Ostrovia, a Energą MKS Kalisz. 

Dzięki współpracy, wiele atrakcji będzie czekać także na wszystkich kibiców piłki ręcznej w niedzielę od godziny 15:00. Na zewnątrz staną dwa wozy. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć od środka miejsce pracy i chociaż przez chwię poczuć się jak strażak.  Na zewnątrz stanie zadymiony namiot z kamerą termowizyjną. Wewnątrz natomiast na najmłodszych będzie czekał kącik animacji. Tam zabawa będzie gwarantowana. Dostępne będą mundury strażackie, fantomy pierwszej pomocy oraz inne niespodzianki, które odkrywać będzie można już od godziny 15:00 w obiekcie przy ul. Andrzeja Kowalczyka 1. 

Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w sprawy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i całej Południowej Wielkopolski, dobre serca, poświęcenie i oddanie misjom tego trudnego zawodu, który najczęściej ratuje ludzkie życia. DZIĘKUJEMY i do zobaczenia w niedzielę od godziny 15!