Trzeci raz Grupy Azoty Unii Tarnów

23 квіт. 2023 |

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Arged KPR Ostrovia w meczu 24. serii PGNiG Superligi 31:27, zdobywając tym samym Arenę Ostrów. Dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Strząbałe było to trzecie zwycięstwo nad beniaminkiem w trwającym sezonie (dwa mecze PGNiG Superligi oraz Puchar Polski). Dzięki wygranej tarnowianie włączyli się do gry o szóste miejsce na koniec sezonu.

Dla Arged KPR Ostrovia zwycięstwo z Grupą Azoty Unią Tarnów dałoby szansę gry o siódme miejsce na koniec sezonu. Przegrana sprawiła, że beniaminek PGNiG Superligi do ostatniego meczu będzie musiał walczyć o miejsce w najlepszej ósemce z MMTS-em Kwidzyn. Dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Strząbałę wygrana sprawiła, że tarnowianie na dwie serie przed końcem rozgrywek tracą już tylko punkt do szóstej ekipy w tabeli - Azotów Puławy.

W niedzielne popołudnie, od pierwszych minut spotkania lepiej w Arenie Ostrów prezentowali się zawodnicy z Tarnowa, którzy bardzo szybko objęli 2-3 bramkowe prowadzenie. Arged KPR Ostrovia miała problemy z rozbiciem solidnej defensywy ekipy prowadzonej przez Tomasza Strzabałę. Z drugiej strony nie zawodzili liderzy Unii - Albert Sanek i Taras Minocki, którzy poprowadzili przyjezdnych do prowadzenia w pierwszych trzydziestu minutach 18:13.

Drugą połowę zespół gospodarzy zagrał lepiej, ale na konsekwentnie grającą drużynę z Tarnowa to nie wystarczyło. - Drugie trzydzieści minut zremisowaliśmy. Dlatego wydaje mi się, że o losach tego spotkania zdecydowała pierwsza połowa. Jeśli ktoś śledził ten mecz, to zauważył, że przewaga uzyskana przez gości w pierwszej połowie, ciągnęła się za nami całe spotkanie - powiedział trener gospodarzy - Maciej Nowakowski.

Nic dodać, nic ująć. Nawet jeśli gospodarze zagrali drugie trzydzieści minut lepiej, niż pierwsze to nie byli się w stanie zbliżyć do konsekwentnie grającej ekipy gości. Ostatecznie Grupa Azoty Unia Tarnów wygrała w Ostrowie Wielkopolskim 31:27. Najskuteczniejszym graczem zwycięskiego zespołu był Taras Minocki, autor ośmiu bramek.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Grupa Azoty Unia Tarnów 27:31 (13:18)

Arged KPR Ostrovia: Krekora (10/32 - 31 proc.), Zimny (3/5 - 60 proc.), Balcerek (0/5) - Adamski 4/1, Urbaniak 4, Tomczak 3, Misiejuk 3, Wojciechowski 3, Szpera 3, Marciniak 3, M. Przybylski 2, Gajek 1, Gierak 1, Klopsteg, Wadowski, Bestian.
Grupa Azoty Unia: Małecki (9/31 - 29 proc.), Bartosik (7/11 - 64 proc.) - Minocki 8, Słupski 6, Sanek 4, Podsiadło 4, Buszkow 3, Yoshida 3, Zahirović 1, Smolikow 1, Matsuura 1, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Mrozowicz.