Witamy w domu! Krzysztof Łyżwa znów biało-czerwony

3 черв. 2023 |

Kolejnych wychowanek Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia wraca do domu. Podczas czwartkowej konferencji prasowej w 3mk Arenie ogłoszono, że od sezonu 2023/2024 nowym graczem biało-czerwonych będzie Krzysztof Łyżwa, który po raz ostatni w barwach Ostrovii występował w sezonie 2015/2016.

Krzysztof Łyżwa to kolejny wychowany w Ostrowie Wielkopolskim piłkarz ręczny, który zdecydował się na powrót do macierzystego klubu. W swojej kolekcji ma medale z każdego kruszcu wywalczone z młodzieżowymi zespołami KPR Ostrovia. Będąc liderem juniorskich zespołów, bardzo szybko stał się obiektem zainteresowań mocniejszych klubów. Razem z klubowym kolegą - Michałem Bałwasem, obrał ciekawy kierunek, kiedy w bardzo młodym wieku trafił do czeskiej drużyny Banik Karvina. Po dwóch latach wrócił do Polski, reprezentując barwy Azotów Puławy. W sezonie 2015/2016 znów założył biało-czerwoną koszulkę, kiedy został wypożyczony z Puław. Z zespołem prowadzonym przez Krzysztofa Przybylskiego wywalczył drugie miejsce w I lidze i prawy gry w barażu o Superligę. Sam został królem strzelców rozgrywek. 

Po sezonie wrócił do Puław. Barw Azotów bronił do 2019 roku. Następnie trafił do Górnika Zabrze, w którym występował do końca sezonu 2022/2023. Z Zabrzem pożegnał się jako brązowy medalista mistrzostw Polski. - Ostatni sezon nie był dla mnie szczęśliwy. Miałem sporo problemów zdrowotnych. Nie były to może jakieś poważne kontuzje, ale dokuczliwe i uniemożliwiające mi grę na sto procent. Wyleczyłem jedną, przyplątała się kolejna i tak dalej. Końcówka sezonu jednak pokazała, że najgorsze jest już za mną. Indywidualnie nie jestem zadowolony z ostatniego sezonu w Górniku, ale wywalczyliśmy brązowe medale i to jest najważniejsze - mówi Łyżwa, który zdecydował się na powrót do Ostrowa Wielkopolskiego, mimo ofert innych klubów. 


 

- Rozmowy trochę trwały. Kiedy pojawiła się oferta z Ostrowa Wielkopolskiego, nie byłem początkowo przekonany, że tutaj wrócę. Potrzebowałem trochę czasu, żeby poukładać sobie wszystkie sprawy, również te poza sportowe. Na chwilę obecną bardzo się cieszę, że tak na dobrą sprawę po czterenastu latach tułaczki po całym kraju, wracam do rodzinnego miasta. Jestem szczęśliwy, że będę znów grał w domu - dodaje 33-letni rozgrywający, który ma na swoim koncie także występy w reprezentacji Polski. 

Wcześniej ostrowski klub ogłosił, że od sezonu 2023/2024 do drużyny dołączy innych wychowanek klubu - Filip Rybarczyk, który zakończył grę w SMS Kielce. Ponadto drużynę wzmocni reprezentant Czech oraz obrotwy mistrza kraju - Daniel Reznicky. Na ten moment pozyskanie Krzysztofa Łyżwy jest ostatnim transferem Arged Rebud KPR Ostrovii. - Wszyscy bardzo dobrze znamy Krzyśka. Znamy jego możliwości. Na pewno jego największym atutem jest fakt, że jet graczem oburęcznym. Potrafi w takim samym stopniu posługiwać się lewą oraz prawą ręką. Dla trenera to duży plus, dla zespołu tym bardziej, dlatego cieszymy się z jego powrotu do domu - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej trener Maciej Nowakowski.

Zamim nastąpiło ogłoszenie nowego zawodnika klubu, prezes Jakub Kaszuba i współwłaściciel kubu - Dominik Świątek mieli przyjemność ogłosić sponsorów tytularnych klubu na sezon 2023/2024. Do dobrze znanej firmy Arged, dołącza firma Re-Bud. Od teraz beniaminek minionego sezonu PGNiG Superligi będzie występował pod nazwą Arged Rebud KPR Ostrovia.