Wracamy do gry hitem kolejki! KPR Legionowo w Arenie Ostrów

12 лист. 2021 |

Po dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki Ligi Centralnej. Przed nami 8. kolejka spotkań, w której hitowym spotkaniem okrzyknięto rywalizację ARGED KPR Ostrovia z KPR Legionowo, czyli lidera tabeli z trzecią siłą rozgrywek. Pierwszy gwizdek sędziów w niedzielę o godz. 18:00. Transmisja w Telewizji Proart rozpocznie się 15 minut wcześniej.

Po dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki Ligi Centralnej. Przed nami 8. kolejka spotkań, w której hitowym spotkaniem okrzyknięto rywalizację ARGED KPR Ostrovia z KPR Legionowo, czyli lidera tabeli z trzecią siłą rozgrywek. Pierwszy gwizdek sędziów w niedzielę o godz. 18:00. Transmisja w Telewizji Proart rozpocznie się 15 minut wcześniej.

Przed tygodniem większość klubów miała wolne ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski. Dla lidera rozgrywek – czyli Arged KPR Ostrovia przerwa pojawiła się w najodpowiedniejszym momencie. – Nie da się ukryć, że razem ze sztabem szkoleniowym oraz z zawodnikami ucieszyliśmy się z tej przerwy. Sporo zdrowia zostawiliśmy w pierwszych meczach Ligi Centralnej, więc teraz mieliśmy czas, żeby zaleczyć jakieś mikro-urazy i przede wszystkim nieco odpocząć. W poprzednich sezonach przerwy były zbyt długie, mogły wybić niektóre zespoły z rytmu, ta jednak była optymalna – mówi prezes KPR Ostrovia – Jakub Kaszuba.

W niedzielę Arged KPR Ostrovia czeka poważny sprawdzian. Do Areny Ostrów przyjedzie bowiem KPR Legionowo, były superligowiec z dużymi aspiracjami, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tuż za Ostrovią i AZS-em AWF Biała Podlaska. Obie drużyny ostatni raz spotkały się 27 czerwca 2020 roku w finale I ligi. Wtedy dość niespodziewanie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy wygrali 32:26.

Teraz dojdzie do rewanżu. – Przed tym meczem to chyba Ostrovia będzie mieć na swoich barkach większy ciężar psychologiczny. Ostrowianie będą chcieli za wszelką cenę zachować pozycję lidera. To także drużyna, która ma jasno sprecyzowany cel, jakim jest awans do PGNiG Superligi – tłumaczy Iwona Niedźwiedź, była reprezentantka Polski, aktualnie dyrektor sportowy KPR Legionowo. – My będziemy chcieli zagrać po prostu bardzo dobre spotkanie. Patrząc na to, ilu kibiców przychodzi w Ostrowie na mecze od początku sezonu i jaką piękną macie halę, twierdzę że ten mecz będzie naprawdę wielkim sportowym widowiskiem. Myślę, że nasi chłopcy poczują tę wspaniałą atmosferę, ponieważ nie zawsze mamy okazję grać w tak pięknych obiektach Ligi Centralnej – dodaje Niedźwiedź.

Zespół z Legionowa bardzo dobrze rozpoczął trwający sezon, jednak ostatnie spotkania nie były najlepsze w ich wykonaniu. Dość niespodziewanie przegrali dwa domowe spotkania, ze Śląskiem Wrocław i Nielbą Wągrowiec. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą zatem nieco podrażnieni. – To nie ma większego znaczenia. – W tej lidze nie ma słabych drużyn, które sportowo odstają. Padają na prawdę bardzo różne wyniki. Chociażby wygrana Śląska, który był w dolnej części tabeli, pokonał KPR w Legionowie. My spodziewaliśmy się, że ten zespół będzie bardzo silny w tym sezonie i będzie się bił o czołowe miejsca. Jesteśmy gotowi na bardzo trudny bój, na 60 minut walki. W niedzielę będziemy mieć atut własnej hali, w której jeszcze nie przegraliśmy. Będziemy mieć także za sobą naszych wspaniałych kibiców, co nas zmotywuje do jeszcze lepszej gry – komentuje zawodnik Arged KPR Ostrovia – Artur Klopsteg.

Zbudowani wysoką frekwencją w poprzednich domowych meczach, teraz otwieramy kolejne trybuny dla naszych kibiców. – Uderzyliśmy hasłem „bijemy rekord frekwencji” z dwóch względów. Po pierwsze, żeby zrobić na przeciwniku jak największe wrażenie, po drugie jest takie zapotrzebowanie. Na początku sezonu organizowaliśmy imprezy na 1200 osób, ponieważ nie wiedzieliśmy ilu kibiców przyjdzie na pierwsze spotkania. Na ostatnim meczu ze Śląskiem, zamknęliśmy tę liczbę, wpuszczając maksymalną ilość kibiców. Dlatego teraz dostępnych będzie jeszcze więcej miejsc w Arenie Ostrów – mówi Jakub Kaszuba.

Nasz zespół aktualnie zajmuje pozycję lidera Ligi Centralnej. Przed przerwą Ostrovia wygrała po raz siódmy z rzędu, pokonując na wyjeździe Warmię Olsztyn.

ARGED KPR Ostrovia – KPR Legionowo, 14.11.2021, godz. 18:00
Arena Ostrów, ul. Andrzeja Kowalczyka 1
Sędziują: Wojciech Bloch i Michał Solecki
Delegat: Krzysztof Manyś
Bilety: BILETSERWIS.PL
Transmisja w Telewizji Proart oraz na portalu WLKP24.info