Awans Arged KPR Ostrovia do PGNiG Superligi "Sportowym wydarzeniem 2022 roku"

25 mar 2023 |

Awans Arged KPR Ostrovia do PGNiG Superligi został wybrany przez kapitułę plebiscytu Ostrowianin Roku "Sportowym wydarzeniem 2022 roku". Szczypiorniści w pokonanym polu zostawili utalentowanych lekkoatletów KS Stal LA oraz zdobycie przez koszykarzy BM Stali Pucharu oraz Superpucharu Polski.

Prezes Arged KPR Ostrovia - Jakub Kaszuba oraz właściciel firmy Arged - Tomasz Wasiak byli nominowani do tytułu Ostrowianina Roku 2022. Głosami kapituły złożonej z byłych lauratów plebiscytu na ten tytuł zasłużył Andrzej Leraczyk, któremu wszyscy pracownicy naszego klubu składają najszczersze gratulacje. 

Nagrodę za "Sportowe wydarzenie 2022 roku" odebrał trener zespołu Maciej Nowakowski oraz kapitan zespołu Mateusz Wojciechowski i prezes klubu Jakub Kaszuba. - Tyle się wydarzyło od momentu, w którym wywalczyliśmy awans do PGNiG Superligi, że przez chwilę zapomniałem o tym, że to wszystko miało miejsce w minionym roku. Nasz zespół z powodzeniem występuję w elicie, co tylko pokazuje, że wywalczony awans i gra oparta na wychowankach była bardzo dobrą decyzją. To nagroda dla wszystkich graczy, którzy wygrali w 2022 roku Ligę Centralną, trenerów Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka oraz całego zarządu i sponsorów, bez których to wszystko nie byłoby możliwe - powiedział chwilę po odebnraniu nagrody prezes Arged KPR Ostrovia - Jakub Kaszuba.