Damian Pawelec opuszcza Arged KPR Ostrovia

24 lis 2022 |

Damian Pawelec nie jest już zawodnikiem Arged KPR Ostrovia. Wychowanek Truso Elbląg przenosi się do Warmii Energa Olsztyn, aktualnie jedenastej drużyny Ligi Centralnej.

Pawelec to dwumetrowy obrotowy, który swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynał w zespole Truso Elbląg. Jest także absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Po ukończeniu edukacji przeniósł się do Górnika Zabrze, gdzie miał okazję zadebiutować w PGNiG Superlidze. Z powodu poważnej kontuzji stracił miejsce w składzie i po wygaśnięciu kontraktu przeniósł się do Ostrowa Wielkopolskiego. 

W drużynie Arged KPR Ostrovia był ważnym ogniwem zespołu, który wywalczył awans do PGNiG Superliigi. W rozgrywkach Ligi Centralnej wystąpił w 26 meczach, rzucając dla biało-czerwonych 39 bramek, będąc podstawowym obrońcom zespołu prowadzonego przez Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka. 

Teraz przed Pawelcem nowy rozdział w jego krótkiej przygodzie z piłką ręczną. 23-latek przenosi się do drużyny z Ligi Centralnej. Warmia Energa Olsztyn to aktualnie jedenasty zespół w tabeli, który szukał wzmocnień, zwłaszcza w defensywie. Stąd wybór padł właśnie na Damiana, który w barwach nowej drużyny zadebiutuje już w najbliższy weekend.