Do Piotrkowa Trybunalskiego po trzy punkty!

14 gru 2023 |

W czwartek Arged Rebud KPR Ostrovia zmierzy się w Hali Relax z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Ostrowianie jadą po trzy punkty, po dwóch przegranych z rzędu (w Kaliszu i Zabrzu). Gospodarze także w ostatnich tygodniach nie mają dobrej passy, bowiem przegrali trzy ostatnie spotkania w ORLEN Superlidze.

Biało-czerwoni mieli nad czym rozmyślać, zwłaszcza po nieudanych Derbach Wielkopolski, w których musieli uznać wyższość Energi MKS Kalisz. W Zabrzu gra drużyny prowadzonej przez Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka wyglądała już zdecydowanie lepiej, jednak punktów ze Śląska nie udało się przywieźć. Teraz czas na przedostatnie spotkanie w 2023 roku. Ostrovia pojedzie do Piotrkowa Trybunalskiego z nadzieją powtórzenia wyniku z I rundy, kiedy w 3mk Arenie pokonała Piotrkowianina 29:25.

Rywal ostrowian miał w ostatnim czasie bardzo trudny terminarz, bowiem przegrał w Puławach i z Orlen Wisłą Płock. Pozostawił po sobie jednak bardzo dobre wrażenie. W czwartkowym spotkaniu, transmitowanym przez Polsat Sport Extra będą mieć przewagę własnego boiska, na którym bardzo rzadko przegrywają. Pokonali ostatnio chociażby Górnik Zabrze przed własnymi kibicami.

Ostrowianie mieli więcej czasu na odpoczynek przed starciem z Piotrkowianinem, bowiem mecz 15. serii rozegrali awansem jeszcze w listopadzie. Po powrocie nie będą jednak już mieli czasu wytchnienia, bowiem w poniedziałek 18 grudnia zagrają ostatni mecz w 3mk Arenie w 2023 roku. Rywalem będą Azoty Puławy.