Płocka lekcja piłki ręcznej. Ostrovia bez szans w Orlen Arenie

3 lut 2024 |

W meczu 18. serii ORLEN Superligi Nafciarze podejmowali we własnej hali Agred Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Zawodnicy prowadzeni przez Xaviego Sabate pewnie pokonali rywali 39-21, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera w krajowych rozgrywkach.

– Mamy świadomość, że są w tej lidze mecze, w których musimy zdobywać punkty, ale są też mecze, z których musimy wyciągać jak najwięcej nauki. Nie przyjechaliśmy tutaj z opuszczonymi głowami, tym bardziej, że trener nam mówił o niespodziankach i z takimi rywalami. Liczyliśmy także na zadyszkę graczy, którzy jeszcze niedawno grali w Euro. Niestety, Wisła zagrała dzisiaj na niesamowitym poziomie, świetnie weszli w mecz, byli szybsi od nas, silniejsi. Widać, że są w gazie – skomentował sobotnie spotkanie Kamil Adamski, rozgrywający biało-czerwonych.

Ostrovia co prawda, na początku prowadziła 3:2, ale od tego momentu gospodarze zdominowali grę w Orlen Arenie. Po chwili było 10:3, kończąc pierwszą połowę prowadzeniem 21:8. W drugiej połowie KPR zdołał rzucić Nafciarzom 13 bramek, nie potrafiąc jednak zmniejszyć przewagi wypracowanej przez faworyta całych rozgrywek. Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała 39:21. – Spodziewaliśmy się więcej od naszej gry. Mieliśmy świadomość tego, że gramy z jednym z najlepszych zespołów w Europie i znamy swoje ograniczenia, mimo że moi chłopcy ciężko pracują każdego dnia. W takich meczach jednak musisz zagrać bezbłędnie, żeby nawiązać walkę. Tak się nie stało, rywal nas szybko skarcił i dlatego taki wynik – powiedział po swoim debiucie w ORLEN Superlidze trener Kim Rasmussen.

Teraz przed Arged Rebud KPR Ostrovia dwa bardzo ważne mecze, które zweryfikują o co będą grać do końca trwającego sezonu. W środę biało-czerwoni zagrają w Opolu z Gwardią, natomiast w sobotę do 3mk Areny przyjedzie MMTS Kwidzyn.

Orlen Wisła Płock (21:8) 39:21 Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Wisła:
 Alilović, Jastrzębski – Daszek 2, Lucin 6, Piroch 3, Sroczyk 1, Serdio 2, Susnja, Fazekas 3, Krajewski 6, Mihić 8, Perez, 3, Terzić, Dawydzik 2, Mindegia 1, Zhitnikov 2.
Arged Rebud KPR Ostrovia: Krekora, Zimny – Reznicky 4, Adamski 4, Klopsteg 3, Tomczak 3, Misiejuk 3, Marciniak 2, Łyżwa 1, Gierak 1, Rybarczyk, Gajek, Szpera, Urbaniak.
Wisła Płock (8 min kar) : Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (12 min kar)